Co je to stříkací kabina?

Co je to stříkací kabina?

Mezi elektrostatická lakovací zařízení patří: stříkací kabina, generátor statické elektřiny vysokého napětí, elektrotechnická stříkací pistole, centrum přívodu prášku, systémy recyklace prášku.

1. Stříkací místnost
Prášková stříkací kabina je jedním z hlavních zařízení elektrostatického práškového lakování. Pro udržení plynulého proudění vzduchu je čistý prostor pro provoz obsluhy zajišťující čisté pracovní prostředí. Ovládejte obsah prachu ve stříkací místnosti, takže je menší než mez výbušnosti. Venku je třeba stříkat místnost, která se má čistit, aby se prášek uvnitř snadno neusazoval, aby se změnila barva prášku, musí být ve vnitřním prostoru dostatek světla, aby se usnadnila prováděná práce.

2. Elektrostatická stříkací pistole
Typ: ruční prášková stříkací pistole a automatická prášková stříkací pistole. podle pracovního principu existují tribo stříkací pistole a corona stříkací pistole. V současné době na trhu má koronová stříkací pistole velkou roli, protože je nejlepší použít elektrostatickou koronovou pistoli k potahování veškerého termosetového prášku a může dosáhnout velmi dobrých výsledků. Výhodou je dobrá stabilita, rychlost nanášení a rychlost lakování.

3. Systémy dodávky prášku
Systémy přívodu prášku přenášejí prášek z nádoby na prášek do stříkací pistole pro barvení. Tyto systémy jsou tvořeny vzduchovým kompresním motorem, odlučovačem olejové vody, sušičkou vzduchu, regulačním ventilem, kanálem stlačeného vzduchu, dodavatelem prášku a hadicí na prášek.

4. Systémy recyklace prášku Rekultivace prášku zahrnuje dvě metody, mokrý a suchý typ. Tady říkáme pouze ten, který je suchého typu. To znamená, že pomocí proudění vzduchu se oddělí prach a usadí se, setrvačnost se oddělí, cyklón se oddělí.