Rozsah použití pískování

Rozsah použití pískování

Rozsah použití pískování

1, Pískování před povrchovou úpravou a lepením obrobku může odstranit veškerou rzi a jiné nečistoty na povrchu obrobku a vytvořit velmi důležitý základní vzor (který se obvykle nazývá drsný povrch), dále prostřednictvím výměny brusiva s různé velikosti částic. například brusivo setrvalých brusiv pro reache různých stupňů drsnosti, což výrazně zlepšuje vazebnou sílu mezi obrobky a povlaky a pokovovací materiály. Poté proveďte lepicí spojení pevnější a kvalitnější.

2, Čištění a leštění pískováním lze vyčistit odlévací povrch, tepelné zpracování po odlitcích a výkovcích obrobku, všechny nečistoty (jako je oxidovaná kůže, olej a jiné zbytky) a leštění povrchu obrobku pro zlepšení povrchové úpravy obrobku, může obrobek vystaven jednotné kovové barvě, takže vzhled obrobku je krásnější a dobře vypadající.

3, Čištění a zkrášlení povrchu otřepů obrobených dílů
Pískováním lze vyčistit drobné otřepy na povrchu obrobku a udělat povrch hladší, eliminovat nebezpečí otřepů a zlepšit kvalitu obrobku. A může udělat malé kolo na rozhraní povrchu obrobku, což je krásnější a přesnější.

4, Vylepšete mechanické vlastnosti dílů
Po otryskání mechanických částí může vytvořit rovnoměrný a jemný nerovný povrch na částech, takže lze mazací olej uložit, čímž se zlepší podmínky mazání, sníží se hluk a zlepší se životnost strojního zařízení.

5, Dekorativní efekt pro některé speciální obrobky
Pískováním lze dosáhnout různých reflexních nebo matných povrchů. Jako jsou obrobky z nerezové oceli, broušení plastů, lešticí nefrit, povrchy dřevěného nábytku matné, vzory povrchů z matného skla, stejně jako povrch tkaniny při zpracování vlny.