Několik tipů pro eliminaci povrchových částic při stříkání hliníkovým práškem

Několik tipů pro eliminaci povrchových částic při stříkání hliníkovým práškem

Několik tipů pro eliminaci povrchových částic při stříkání hliníkovým práškem

(1) Malířské pracovní prostředí

Produkční prostředí obklopující prachovnu bude mít přímý vliv na kvalitu povrchu povlaku.
Pro potahování koronové elektrostatické stříkací pistole se část prachu a částic v prostředí přenese do kabiny pro nanášení prášku a nabije se elektrostatickým efektem.
Nečistoty jsou adsorbovány na povrchu povlaku a stanou se částicemi na povrchu povlaku, když se prášek roztaví a vyrovná. Čisté výrobní prostředí má dobrý vliv na kvalitu produktu.
Osoby vstupující do dílny musí mít na sobě pracovní oděv a obout si obuv; odvádějte dobrou práci se sanitární prací v dílně; často otírejte výrobní zařízení polomokrým hadříkem nebo pomocí vysavače odstraňte prach ze všech částí dílny.

(2) Povrchová úprava obrobku
Obecně je třeba, aby hliníkové obrobky nastříkané práškem prošly následujícím procesem: odmašťování - voda - mytí - chromatizace - vytvrzování - vypouštění; nečistoty, jako jsou zbytky chrómu v procesu povrchové úpravy, mohou ulpívat na obrobku.
To má za následek přítomnost částic po vytvoření filmu.

(3) Řízení filmové temnoty
Pro techniky stříkání je zřejmé, že pokud je film příliš tenký, kromě částic bude mít za následek špatné vyrovnání, silnou pomerančovou slupku a špatnou krycí schopnost světlých barev, zatímco odolnost vůči kyselinám a zásadám, snášenlivost solí, voda- snášenlivost a jiné vlastnosti nátěru budou horší. Příslušné zvýšení tloušťky povlaku může účinně snížit tvorbu částic a nemusí být příliš silné. Obecně platí, že pokud příliš silná ovlivní velikost obrobku, sníží se vlastnosti, jako je odolnost proti nárazu, pružnost a přilnavost. Kontrola tloušťky vrstvy mezi 40 ~ 120um. Tlouštku filmu můžeme řídit následujícími způsoby:

A. Počet a uspořádání stříkacích pistolí ve stříkací kabině.

b. Výkon prášku a tlak vzduchu ve stříkací pistoli (výstup prášku, atomizace, parametry fluidizace)

C. Rychlost běhu. Rychlost řetězu.

d. Způsob zavěšení a uspořádání potažených obrobků.