Jak vyřešit problém nečistot v elektrostatickém práškovém lakování

Jak vyřešit problém nečistot v elektrostatickém práškovém lakování

Gerenlly, zjistíme problémy z následujícího hlediska.

1. Vytvrzování nečistot v peci
Řešením je použití vlhkého hadříku a vysavače k důkladnému vyčištění vnitřní stěny trouby. Důraz je kladen na mezeru mezi zavěšeným řetězem a kanálem. Pokud se jedná o nečistotu s velkými černými částicemi, je nutné zkontrolovat, zda je nebo není poškozeno potrubí přívodu vzduchu, a v případě špatného stavu jej vyměnit.

2. Nečistoty v prašné místnosti
Jedná se hlavně o prach, vlákna oděvu, abrazivní částice zařízení a znečištění prachového systému. Řešením je použít stlačený vzduch k jeho zametání před lakováním každý den. Důkladně očistěte poprašovací zařízení a poprašovací komoru vlhkým hadříkem a vysavačem.

3. Závěsné nečistoty řetězu
Hlavně zahrňte korozi kyselých a alkalických par před ošetřením zavěšeného řetězu a zásobníku na vodu prvního rozmetače. (Materiál je žárově pozinkovaný plech). Vyčistěte tato zařízení.

4. Nečistoty prášku
Hlavními problémy jsou nadměrné práškové přísady, nerovnoměrné rozptýlení pigmentů. A práškové skvrny způsobené vytlačováním prášku. Zlepšit kvalitu prášku a zlepšit způsoby skladování a přepravy prášku.

5. Před zpracováním nečistot
Především kvůli velkým částicím nečistot z fosforové strusky a žluté rzi způsobené filmem malých nečistot. Vyčistěte strusku ve fosfátovací lázni a rozstřikovacím potrubí a kontrolujte koncentraci.

6. Kvalita vody Nečistoty
Způsobeno nadměrným obsahem písku a obsahem solí ve vodě použité k přípravě. Řešením je zvětšit vodní filtr a jako poslední dvě úrovně čisticí vody použít čistou vodu.