Jak vyřešit problémy s práškem Disgorge během nanášení?

Jak vyřešit problémy s práškem Disgorge během nanášení?

Technologie elektrostatického stříkání je technologie povrchových úprav, která byla v posledních letech rychle vyvinuta. Jeho vlastnosti jsou bez rozpouštědel, šetrné k životnímu prostředí, prášek lze recyklovat, snadno se automatizuje výroba, snadno se používá a různé barvy nátěru mohou splňovat různé požadavky. Požadavky na odolnost proti povětrnostním vlivům. Na elektrostatické montážní lince však často existují závady, které ovlivňují kvalitu vzhledu a výkon výrobku. Následuje stručný úvod k běžným příčinám vad povlaku a kontrolních opatření.
Možné důvody pro práškový prášek během nanášení nátěru
Genetická analýza: Tekutina je špatně fluidizována aglomerací prášku a koncentrace prášku v dávkovací trubici není stejnoměrná; fluidní deska je blokována práškem a fluidizační účinek zařízení pro podávání prášku je špatný; prášková trubice, práškové čerpadlo, Venturiho trubice, elektrostatická jehla, K příslušenství, jako je tryska a tryska, je připevněn prach nebo opotřebení, což má za následek nerovnoměrný výdej prášku a práškový jev. Průměr práškové trubice je zmenšen; průtok vzduchu v práškové trubici je příliš nízký; krátkodobě vysoká spotřeba způsobuje kolísání stlačeného vzduchu; problém práškové pumpy.
Řešení: Zlepšete prostředí pro skladování prášku, prášek utěsněte včas, abyste zabránili vlhkosti prášku; provádět údržbu zařízení pro dodávání prášku; včas vyčistěte prach na příslušenství stříkacího zařízení a vyměňte opotřebitelné díly. K zachování stejného vnitřního průměru by měly být použity vysoce kvalitní práškové zkumavky; měl by být přidán práškový a koncentrovaný plyn; voda ve vzduchojemu nebo vzduchové nádrži by měla být instalována před místem s vysokou spotřebou. Prášek je snadno kontaminován vnějším vzduchovým odpružením. Po nastříkání je povrch profilu náchylný k vločkování nebo smrštění.
Po upečení ovlivňuje hladkost povrchu profilu. Stříkací kabina by proto měla přijmout těsnicí opatření, aby se zabránilo vniknutí znečišťujících látek. Zbytkový prášek v průdušnici je třeba vyčistit a vyčistit včas. Pokud se nepoužívá delší dobu, snadno se aglomeruje a prášek snadno vytvoří práškové sliny, což ovlivní účinek stříkání.

Ve skutečné výrobě práškového nátěru musí být každý proces pečlivě řízen a vady povlaku by měly být podle potřeby ošetřeny, aby se zabránilo opakovanému výskytu podobných vad povlaku, aby se snížily výrobní náklady a zlepšila se kvalita práškového povlaku.